Adana Evde Masaj Si̇mi̇rna

Geçmiş zamandan günümüz kadar uygulanan masaj hareketlerinin çeşitleri oldukça fazladır. adana evde masaj Bu çeşitliliğin temel sebebi ise farklı kültürlerde meydana gelmesi ve bu kültürlerin uygulamalarını değişik şekilde yapmasından dolayıdır. Ancak uygulamanın altında yatan temel sebep kişilerin bu hareketler ile rahatlaması ve kas ağrılarının giderilmesi gelmektedir.

Yapılan bütün yollar gerek çok etkili veya değil uygulamanın geneli bu amaca riayet etmektedir. Adana evde masaj Uygulanan masaj hareketleri yapan ülkenin adını almaktadır. Kimisi sert dokunuşlar içererek tedavi yolunu seçse de kimi hareketler ise daha hafif hareketler ile sağlık bulunabileceğinin inancına bağlıdır. hareketlerinin sert veya yumuşak tonda uygulanması hususunda iklim şartları da etkili olmuştur denilebilir. adana evde masaj .

Örneğin ekvator ve çevresinde yaşayan ekvatoral iklime sahip olan ülkelerde hareketler daha hafif tercih edilirken, kutup bölgelerinde daha soğuk ülkelerde tercih edilen hareketler daha sert olduğu yapılan araştırmalar sonucunda tespit edilmiştir. Bu durumda olan kişilerin sert ve yumuşak hareketlerden hoşlanma seviyeleri dikkate alınarak yapılan araştırma sonucudur. Bu açıdan dolayı hareketlerin çeşitleri günümüze kadar farklılık göstermiştir.